„Nemůžeme akceptovat, aby dále pokračovala vláda, jejíž ministr financí je vyšetřován z daňových a dotačních podvodů. Cítíme se být součástí západoevropských demokracií, a to v západních demokraciích vůbec nemá obdoby,” zdůvodnil ve čtvrtek stanovisko své strany Kučera. Uvedl, že nejlepší by bylo, aby byly předčasné volby už v červnu.

Podobné stanovisko zaujali i komunisté. Předseda klubu KSČM Pavel Kováčik zopakoval, že komunisté chtěli předčasné volby již v lednu. „Vládní koalice má zájem, aby Sněmovna dál fungovala a schvalovala zákony, tak jak je to naplánováno,” shrnul postoj vládních stran místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek.

Místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS Jana Černochová upřesnila, že během jednání chtěla znát priority ostatních stran, aby se důležité normy stihly ještě do konce volebního období projednat, případně jak by projednání těchto zákonů ovlivnily předčasné volby.

Předseda Sněmovny Jan Hamáček (ČSSD) uvedl, že pokud obdrží žádost o svolání mimořádné schůze, tak se předsedové klubů znovu sejdou a celou věc proberou.