„Budu ve svém projevu kritický i sám vůči sobě, ale důležité je si ty chyby uvědomit a snažit se je napravovat,” řekl Babiš. Právě jeho řeč zahájí sjezd hnutí ANO, který se koná v Centru pohybové medicíny na pražském Chodově. Babiš dnes bude obhajovat post předsedy. Zatím nikdo neoznámil, že by chtěl kandidovat proti němu.

Na projev se Babiš pečlivě přichystal, ještě před zahájením sjezdu stihl hodinu češtiny, aby byl jeho přednes precizní. Problém mu prý stále dělají koncovky sloves v infinitivu, kdy české „t” pořád změkčuje na slovenské „ť”.

„Moc na ty projevy nejsem. Samozřejmě, že ten projev je relativně dlouhý, ale snažil jsem se to nějak zkoncentrovat,” dodal.

O kandidátovi na prezidenta se bavit nechtěl, nechá na hlasování spolustraníků, zda hnutí postaví vlastního kandidáta. Ministr pro životní prostředí Richard Brabec se přitom vyjádřil, že by v boji o Hrad rád viděl ministra obrany Martina Stropnického.

„Já očekávám, že zvolíme nové orgány hnutí, které nás povedou do nejdůležitějších voleb pro naše hnutí,” dodal Babiš. Na sjezdu si hodlá s kolegy povídat o vizi hnutí a o programu. Důležité je podle něj představit lidem, s čím půjde hnutí do voleb.