Dopravu na Jesenicku ráno místy komplikovala mlha. Vozovky navíc namrzají, silničáři museli ošetřit například zledovatělou cestu druhé třídy na Rejvízu. Teplota se ráno pohybovala od minus pěti do plus jednoho stupně Celsia a odpoledne by měla stoupnout nejvýše na plus dva stupně, na horách pak jen na minus dva stupně. Během dne se na většině území očekává slabé sněžení, v nižších polohách déšť se sněhem. Vítr by měl místy zesilovat až na nárazový.

Silnice druhé a třetí třídy ve vyšších polohách Vsetínska pokryl v noci asi centimetr sněhu. Na mokrých úsecích níže hrozí námraza, varovalo Ředitelství silnic a dálnic ČR. V kraji je oblačno až zataženo, místy fouká slabý vítr. Viditelnost někde snižuje déšť se sněhem, na Vsetínsku sněhové přeháňky.

V OlomouckémZlínském kraji platí do 10:00 výstraha Českého hydrometeorologického ústavu před náledím.

Ve středních Čechách v noci na sobotu sněžilo, do terénu vyjely sypače. Silnice byly ráno po ošetření sjízdné. Hlavně na silnicích nižších tříd a v lesních úsecích by však řidiči měli dbát zvýšené opatrnosti, řekl dispečer krajských silničářů. „Vozovky jsou holé, místy jsou mokré po chemickém posypu. Nejvíc jsme zasahovali v okresech Benešov a Příbram. Vozidla se teď vrátila zpátky,” sdělil dispečer kolem 08:00.

Podle informací Ředitelství silnic a dálnic je na některých místech regionu po ránu hlášeno sněžení nebo sníh s deštěm. Sníh padal i v Praze Kbelích, uvedl ČRo. Teploty se pohybovaly od minus tří do tří stupňů Celsia, takže hrozí námraza.

Na silnicích v nejvyšších polohách Královéhradeckého kraje leží slabá vrstva uježděného sněhu, která je kryta posypem. Všechny cesty v kraji jsou se zvýšenou opatrností sjízdné. Na většině území kraje bylo ráno zataženo, teploty se pohybovaly kolem bodu mrazu. Na Náchodsku panoval nárazový vítr.

Všechny silnice v Jihočeském kraji jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Teplota se pohybuje okolo nuly, silnice jsou mokré, uvedl krajský dispečer Jiří Novotný. Přes noc napadly v části jižních Čech minimálně dva centimetry sněhu, na území Šumavy to bylo více. Podle Novotného nejsou na území kraje hlášeny žádné problémy se sjízdností: „Preventivně jsme provedli posyp na všech silnicích prvních tříd. Nejhorší je situace na Prachaticku.”