Zatímco ve čtvrtek ráno potrápila řidiče na západě republiky ledovka, v pátek ráno se mohou objevovat mrznoucí mlhy. Převládat bude velká oblačnost s deštěm či přeháňkami, které budou v polohách nad 700 metrů přecházet ve sněžení. Ranní teploty se budou nejčastěji pohybovat mezi 2 a -2 stupni, přes den se rtuť vyšplhá na 5 až 9 stupňů.

V sobotu se dočkáme zatažené oblohy s nízkou oblačností. Srážky by se měly objevovat pouze ojediněle a zejména na severozápadě republiky. Ráno budou teploty klesat na 6 až 2 stupně, přes den se dostanou na 6 až 10.

V neděli bude přes naše území postupovat studená fronta. I nadále bude převládat počasí s velkou oblačností, ranními mlhami a občasným deštěm. V horských polohách se bude jednat o sněžení,“ uvedla Honsová. Odpolední maxima se dostanou na 6 až 10 stupňů, na západě republiky pouze do  5 stupňů.

Oblačné počasí s občasným deštěm a v polohách nad 700 metrů se sněžením očekávají meteorologové v pondělí. Nejvyšší teploty se nedostanou nad 8 stupňů a bude se i nadále ochlazovat.

Ve středu by se sněhová nadílka měla dostat i do nížin, přičemž nejvyšší denní teploty již nepřekročí 5 stupňů Celsia. Svatý Martin, jehož svátek připadá na pátek, tak letos zřejmě na bílém koni dorazí dříve, připomněla Honsová.