"V době recepce jsem nebyl svědkem žádného rozhovoru na téma přijetí dalajlamy a udělování státních vyznamenání," uvedl Weiss v tiskovém prohlášení.

Slovenské velvyslanectví také uvedlo, že si nepřeje být zatahováno do českých vnitropolitických sporů a že nebude záležitost dál komentovat.

Hermanova slova nechtěli v pondělí potvrdit ani jeho vládní kolegové Dan Ťok (ANO) a Jan Mládek (ČSSD), kteří se recepce rovněž účastnili. [celá zpráva]

Brady v neděli řekl, že mu Hrad 12. října oznámil udělení Řádu T. G. Masaryka. V seznamu, který dostal premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) z Hradu ke kontrasignaci den po schůzce Hermana s dalajlamou, která se konala minulé úterý, však Bradyho jméno nefigurovalo.

Herman řekl, že mu Zeman na recepci pořádané 8. září u příležitosti slovenského státního svátku pohrozil, že Bradyho ze seznamu oceněných vyškrtne, pokud se ministr s dalajlamou potká. Schůzku Hermana s tibetským duchovním vůdcem prezident kritizoval, podle něj poškodila vztahy Česka s Čínou. [celá zpráva]

Brady by podle Hermana za současné situace vyznamenání od Zemana stejně nepřevzal. [celá zpráva]