ČSSD by měla mít v jedenáctičlenné radě hejtmana Jiřího Zimolu a pět členů, za ANO bude při stejném počtu radních vicehejtmanka Lucie Kozlová a Jihočeši získají pro svého lídra Pavla Hrocha post uvolněného radního pro zemědělství a venkov.

Lídři týmů se shodli na tom, že výsledek jednání musí ještě posvětit krajská předsednictva. Pak může být podepsána koaliční dohoda.

„Dohoda, které jsme se podle našeho názoru dnes dobrali, je podle našeho názoru dobrá a životaschopná. Je dobrá především pro Jihočeský kraj,“ uvedl po dvouhodinovém jednání po deváté hodině hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola (ČSSD).

Výsledek krajských voleb v Jihočeském kraji

Výsledek krajských voleb v Jihočeském kraji

FOTO: David Ryneš, Novinky

Šéfka jihočeského hnutí ANO Radka Maxová konstatovala, že zbývá ještě dořešit otázky okolo zdravotnictví. „Jinak mohu konstatovat, že naše představy byly naplněny a zbývá dořešit personálie,“ konstatovala Maxová.

Pavel Hroch po jednání uvedl, že je spokojený na více než devadesát procent.

Podle předběžných jednání, by měli být v radě i Ivana Stráská za ČSSD jako náměstkyně hejtmana pro zdravotnictví, dále sociální demokrat Jaromír Slíva, nebo jeho stranický kolega Jaromír Novák, za ANO pak Kozlovou určitě doplní starosta Loučovic Jan Kubík, který by měl mít na starosti dopravu.

V opozici by v případě podepsání koaliční dohody zůstaly ODS, KSČM, uskupení Pro Jižní Čechy a KDU-ČSL.

Zástupci ČSSD a ANO se do čtvrtka sešli samostatně třikrát. Na čtvrteční jednání byl poprvé přizván třetí partner.