Kandidaturu Dernerové se rozštěpené hnutí pokusilo prostřednictvím své místopředsedkyně Hany Jeníčkové těsně před volbami zrušit. Mostecký magistrát ale požadavek zavrhl.

Hnutí se proto rozhodlo proti výsledku krajských voleb bránit u soudu. Stížnosti podal poslanec Bronislav Schwarz a také lídr kandidátky, lékař Saša Štembera. Ještě před tím podal samostatnou stížnost místopředseda hnutí Jiří Zelenka.

„Domáháme se toho, aby krajský soud zrušil volby a aby nařídil opakování voleb nebo opakování hlasování tak, aby se Severočeši mohli zúčastnit voleb a aby se těch 55 lidí mohlo ucházet o hlasy občanů v našem kraji,” řekl Schwarz. Stížnosti opírají mimo jiné o to, že Jeníčková neměla podle Schwarze právo kandidáty odvolat. Schwarzovo a Zelenkovo křídlo hnutí to označuje za mstu.

Soud má na rozhodnutí 20 dnů ode dne podání stížnosti.

Mé vítězství je nezpochybnitelné, říká Dernerová 

„Můj mandát je na základě výsledků prvního i druhého kola zcela nezpochybnitelný,“ řekla Právu Dernerová se vzkazem svým odpůrcům, ať volby klidně napadnou u soudu. „Uvidíme, jak to dopadne,“ dodala s tím, že za zpochybňováním výsledku voleb stojí jen osobní antipatie.

Dětská lékařka zvítězila ve druhém kole souboje o senátorské křeslo jasně se ziskem 70,81 procenta hlasů nad bývalým hokejistou Jiřím Šlégrem, jenž kandidoval za ČSSD.

Třetím nejsilnějším uskupením v krajském zastupitelstvu zmítají spory už přes dva roky, kdy se hnutí rozdělilo na dva tábory.

Členy kolem podnikatele Jiřího Zelenky a křídlo z Mostu, ve kterém je například František Ryba nebo někdejší náměstkyně mosteckého primátora Jeníčková. Boj uvnitř hnutí skončil u soudu, který v červenci rozhodl, že valná hromada z roku 2014 je neplatná a všechny úkony, které na ni navazovaly, jsou taktéž neplatné.