„Čtvrteční ráno bylo mrazivé. Především na Šumavě klesly teploty pod nulu, v Praze jsme naměřili 6,3 stupně Celsia, v Mariánských Lázních bylo 2,5 stupně. Podobně nízké teploty nás čekají také v pátek ráno,“ řekla Honsová. Potom by měl ale přijít zlom.

KOMENTÁŘ DNE:
Očima Saši Mitrofanova: Lidovci jako možný jazýček na vahách

V pátek se během dne bude od západu nasouvat teplá fronta. „Bude přibývat oblačnosti s deštěm, pršet bude především v Čechách, fronta se během dne rozpadne někde nad Vysočinou,“ řekla Honsová. Postupně se budou zvyšovat teploty, odpoledne by se měly pohybovat v rozmezí 16 až 20 stupňů.

Víkend už bude ovšem ve znamení příjemného letního počasí. V sobotu by mělo být polojasno, občasné přeháňky se objeví spíše na Moravě a ve Slezsku a spíše na horách. Ranní teploty by se měly pohybovat v intervalu 14 až 10 stupňů, odpolední 22 až 26 stupňů.

Ještě lepší počasí by mělo být v neděli. Bude jasno až polojasno, ranní teploty 16 až 12 stupňů, odpoledne se rtuť teploměru vyšplhá k 26 stupňům.

Podobný ráz počasí by měl být i celý další týden. „Kdo si ještě nevzal dovolenou, má nyní ideální příležitost. Celý týden by mělo panovat příjemné letní počasí s teplotami kolem 27 stupňů,“ tvrdí Honsová.