"V druhé polovině července se sice oteplí, ale i tak teploty zůstanou kolem dlouhodobého průměru. První polovina srpna přinese chladnější počasí, zejména začátek srpna bude pravděpodobně teplotně podprůměrný," uvádí se v prognóze.

Příští týden se mají teploty přes den pohybovat zpočátku kolem 25 stupňů, během středy vystoupí na 28 a ve čtvrtek budou atakovat tropickou třicítku.

Víkend se čeká polojasný s ojedinělými přeháňkami či bouřkami. Teploty vystoupí na 27 až 31 stupňů, v neděli se ochladí na 22 až 26 stupňů.

Do konce července se budou srážky pohybovat kolem dlouhodobého průměru pro toto období, víc deštivý bude konec tohoto měsíce a hlavně první srpnový týden.

Jako celek bude období od 18. července do 14. srpna 2016 srážkově i teplotně průměrné. Průměrná teplota pro tuto část roku činí 18,7 stupňů Celsia, srážek spadne v průměru 80 milimetrů na metr čtvereční.

Meteorologové připomněli, že minulý týden byl v Česku srážkově velmi bohatý,  v republice spadlo v průměru téměř 50 mm srážek.