Na stránkách se ve čtvrtek objevil nápis: „Na sepisování nějakýho úžasnýho prohlášení nemám náladu. Takže prostě jenom: Jdi do prdele ty homofobní krávo. Spletla sis století.”

Pod vzkazem je podepsán Zlý anarchista.

Printscreen webových stránek poslankyně Pavlíny Nytrové

Otisk napadených webových stránek poslankyně Pavlíny Nytrové

FOTO: Novinky

Stránky byly následně vypnuty.

Útočník k podpisu také přidal větu „Radí mi internet a moje srdce”, což jsou slova, která Nytrová použila v rozhovoru pro Respekt, v němž byla žádána, aby objasnila, o jaké zdroje opírá svá tvrzení.

Poslankyně ve středu ve Sněmovně při projednávání novely o registrovaném partnerství prohlásila, že u homosexuálů je vysoká promiskuita, nadprůměrný vztah k alkoholu a drogám a větší sklon k násilnému chování. Řekla také, že homosexuálové se budou snažit zrealizovat sex s dětmi. [celá zpráva]

Sobotka se chce s poslankyní sejít

Kontroverzní výrok vzbudil nevoli nejen u některých poslanců, ale i u ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové (ČSSD), která se od něj distancovala a dodala, že si poslankyně měla vybrat jinou politickou stranu.

Vůči výroku se ohradil rovněž premiér a šéf sociálních demokratů Bohuslav Sobotka, který se chce s poslankyní sejít. Nepřeje si, aby podobným způsobem vystupovala. Uvedl, že s netolerancí a předsudky je potřeba bojovat, a to reálnými argumenty. [celá zpráva]

Poslanci napříč politickým spektrem navrhují, aby si gayové a lesby, které žijí v registrovaném svazku, mohli osvojit dítě svého partnera. Podmínkou by bylo, že biologický rodič dítěte není znám. V případě, že by znám byl, musel by dát s osvojením souhlas.