„Fraška. ČSSD se spojila s ODS, TOP 09 a jednou komunistkou a spolu odmítli slyšení policistů ÚOOZ a Ivo Ištvana před bezpečnostním výborem,“ uvedl na Twitteru Babiš. „Čeho se ČSSD bojí?“ dodal.

„Opravdu potřebuje soc. dem. protlačit zničení Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu i za tuto cenu? Proč asi?“ podotkl ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO).

Roli hnutí ANO bych v tomto případě raději ani nezmiňovalRoman Váňa, předseda bezpečnostního výboru

Předseda výboru Váňa ale Novinkám řekl, že celá věc se má trochu jinak. „Pan Babiš asi neví, že na úrovni výboru se to řeší hodně odborně. Politická stránka tam nehraje tolik roli,“ uvedl.

Dodal, že výbor sice vyzněl do ztracena, ale sám v úterý předloží Sněmovně návrh, aby byla kvůli reorganizaci policie zřízena vyšetřovací komise.

Bezpečnostní výbor dvě hodiny řešil program, pak jednání rozpustil

„Takže nic není ztraceno. Roli hnutí ANO bych v tomto případě raději ani nezmiňoval,“ podotkl Váňa.

Schůzi svolal kvůli reorganizaci policie místopředseda bezpečnostního výboru Bronislav Schwarz, když byl Váňa na pracovní cestě mimo ČR. Vystoupit na něm měli odcházející šéf protimafiánského útvaru Robert Šlachta a šéf ostravské expozitury Jiří Komárek a olomoucký vrchní zástupce Ivo Ištvan k chystané reformě policie. Poslanci si ale ani po dvou hodinách neodhlasovali program a policisté se ke slovu nedostali.

Pro schválení programu hlasovalo sedm poslanců z řad hnutí ANO, KDU-ČSLKSČM. Proti byli poslanci ODSTOP 09, sociální demokraté a jedna poslankyně KSČM se zdrželi.