Nejvíce událostí, více než 100, řešili podle něj hasiči v Ostravě  a Frýdecko-Místecku. Tam vyjely jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů téměř stokrát. „Přes 60 událostí řešili hasiči na Karvinsku a Opavsku, na Novojičínsku a Bruntálsku přes 30 událostí,“ vyjmenoval s tím, že každý výjezd znamená minimálně jeden spadlý strom či silnou větev.

V souvislosti s větrným počasím evidují hasiči i dvě dopravní nehody. První se stala ráno na silnici I/58 u Petřvaldu na Novojičínsku, kde havarovaly dva osobní automobily do spadlých stromů. Při střetu se zranily dvě osoby. „Druhou nehodou je srážka osobního vlaku se spadlým stromem v katastru obce Zátor-Loučky na Bruntálsku, tam naštěstí nebyl nikdo zraněn,“ doplnil Holub.

Hasiči odstraňují spadlý strom v Ostravě-Radvanicích

Hasiči odstraňují spadlý strom v Ostravě-Radvanicích

FOTO: HZS Moravskoslezského kraje

Na řadě míst popadaly stromy na silnici, ale nehodu naštěstí nezpůsobily. Stromy ale nadělaly problémy i jinak. V Ostravě-Petřkovicích zase strom spadl na vedení vysokého napětí a došlo k malému požáru stromu. Silný vítr a stromy na kolejích přerušil na několika místech v kraji i železniční dopravu. Vlaky nejezdily například mezi Heřmánkami a Vítkovem, Miloticemi nad Opavou a Branticemi či mezi Frýdkem-Místkem a Frýdlantem nad Ostravicí.