„Určitě jsme ti poslední, kdo by chtěli nabídnout panu prezidentovi, aby se hluboce zamyslel, koho má jmenovat premiérem,“ řekl Kalousek Právu.

Mezi poslanci se totiž spekuluje, že by Zeman v případě Sobotkova pádu chtěl jmenovat předsedou vlády Andreje Babiše, s nímž má velmi dobré vztahy.
V únoru 2015 na otázku, co by se stalo po pádu vlády, Zeman řekl: „V takovém případě bych usiloval, aby se vytvořila nějaká nová parlamentní většina. Kdyby mi pan Babiš řekl, že má tuto parlamentní většinu, nu tak bych byl povinen ho jmenovat ministerským předsedou.“

Otazník visí nad tím, jak by se zachovala ODS se 16 hlasy. „Pokud se koalice rozpadne, určitě toho nebudeme litovat. A poté zvážíme další postup. Nikomu teď nebudeme dávat bianco šek a slibovat podporu,“ napsal Právu předseda ODS Petr Fiala.

Ani místopředseda KSČM Jiří Dolejš nevyloučil, že by jeho strana mohla menšinový kabinet podržet. „Jednání o obměně vládní koalice by muselo proběhnout na základě toho, co ta vláda vůbec chce. S jakým programovým prohlášením by přišla,“ řekl Právu. KSČM má ale s lidovciČSSD nevyřízené účty kvůli církevním restitucím.

ČTĚTE TAKÉ
Babiš píše Sobotkovi: Byl jste obelhán, za reorganizaci policie odmítáme nést vládní odpovědnost 
Předčasné volby nejsou na pořadu dne, naznačil hádající se koalici Zeman 
Babiš: Šlachtovi se nedivím, pod vedením Chovance a Tuhého bych taky nechtěl působit
Olomoučtí žalobci podle Chovance tlačili na policejního prezidenta kvůli reorganizaci 
Sobotka: ANO se snaží politizovat práci policie 
Šlachta a jeho kolegové žádají o odchod do civilu
Je to politické gesto, komentoval Chovanec Šlachtovo rozhodnutí odejít
Pokud se rozloží ÚOOZ, bude fungování vlády obtížné, řekl Babiš
Žalobci si stáhnou spisy z kauzy Nagyová a Vidkun
Robert Šlachta - plukovník, který si kvůli podsvětí přišil uši, ale bál se ho i Rittig