„Zachoval jsem si své stanovisko. To znamená, že penzum informací, které mám, je příliš malé, a z toho důvodu prostě nemohu říci, že je to dobrý plán,“ řekl ve čtvrtek Právu Zeman.

KOMENTÁŘ DNE:
Očima Saši Mitrofanova: Srážka aligátora s čápem

Potvrdil, že během dne osobně jednal i s policejním prezidentem, nicméně ani od něj se prý nedověděl, jak má přesně reorganizace policejních útvarů v čele s ÚOOZ (protimafiánský útvar) a ÚOKFK (protikorupční policie) vypadat.

Nic nevysvětlili

Na dotaz, jestli se penzum informací o změnách v policii, které dosud Zeman měl, po setkání s Tuhým zvýšilo, odpověděl nejvyšší žalobce stroze, ale jednoznačně: „Ne.“

Důvod, proč vedení prezidia do svých plánů šéfy státních zastupitelství předem takřka vůbec nezasvětilo, prý Zemanovi policejní prezident nevysvětlil. „Asi zapomněli...já nevím. Je to spíš otázka na něj. Řekl jsem jim, že to podcenili, což si myslím, že asi pochopil,“ podotkl Zeman.

ČTĚTE TAKÉ
Reorganizace je v kompetenci policejního prezidenta, tvrdí Sobotka
Chovanec: Pokud se reorganizace policie nedotkne živých kauz, podepíšu ji
Smysl mi uniká, říká nejvyšší státní zástupce k reorganizaci policie
Šlachta je znepokojený reorganizací. O případném odchodu se teprve rozhodne
Reorganizace policie rozkládá koalici, ANO chce dohadovací řízení

Nějaké větší vysvětlování mezi vedením policie a žalobců se dosud nekonalo a Zeman neví, zda se vůbec konat bude.

„Ty informace, kterých mám málo, jsou v podstatě obecného charakteru a na podkladě toho nemohu říci, že s tím (reorganizací) souhlasím, protože státní zastupitelství nemůže spoluzodpovídat za tento krok a za to, jak to bude vypadat dál,“ dodal očividně rozladěný Zeman.