Na pražské Letné se před polednem sešli příznivci Bloku proti islámu. Po krátkých projevech se dav zhruba 400 lidí vyzbrojený transparenty Islám mimo zákon, Stop tureckému vydírání, Zastavte islamizaci v ČR či Pryč s politickou korektností vydal na pochod na pražský Klárov.

Video

Pochod příznivců Bloku proti islámu

Účastníci akce mohutně skandovali heslo: Islám tady nechceme.

Demonstranti proti imigraci pochodovali z pražské Letné na Klárov.

Demonstranti proti imigraci pochodovali z pražské Letné na Klárov.

FOTO: Kateřina Šulová, ČTK

Účastníci pochodu v poklidu dorazili na pražský Klárov. K úřadu vlády nezamířili, kabinetu pouze adresovali výzvy mimo jiné ke zpřísnění imigračních zákonů. Napsali je i na krabice od mléka, které na Klárově položili na zem před pomník československým letcům a které podle nich mají symbolizovat Pevnost Evropa. Poté, co zazpívali hymnu, akci v poklidu ukončili.

Policisté přehradili Mánesův most

Policisté přehradili Mánesův most

FOTO: Kateřina Šulová, ČTK

Policie z obav, aby nedošlo ke střetu s příznivci Bloku proti islámu a účastníky protestu proti daňovým rájům, kteří se nacházeli na druhém břehu Vltavy u Rudolfina, uzavřeli Mánesův most.

Akce platformy Zleva proti xenofobii, která má upozornit na fašizaci společnosti, odsoudit útoky na kavárny a další podniky a odsoudit daňové ráje začala krátce před polednem na náměstí Republiky. Účastníci zahájili akci skandováním hesel "Vyžeňte boháče z daňových rájů" nebo "Nedej náckům žádnou šanci".

Organizace Zleva proti xenofobii pořádala 1. května na náměstí Republiky v Praze pochod proti daňovým rájům.

Organizace Zleva proti xenofobii pořádala pochod proti daňovým rájům.

FOTO: David Taneček, ČTK

Této demonstrace se zúčastnilo podle odhadu policie asi 250 lidí. Počet demonstrantů se zvýšil až příchodem anarchistů, kteří se přesunuli ze Střeleckého ostrova, kde měli předtím své shromáždění.

S touto skupinou dorazil mimo jiné ruský student Igor Ševcov, který se stal známým v souvislosti s obviněním kvůli údajné účasti na útoku zápalnými lahvemi na dům ministra obrany Martina Stropnického. Ve středu soud Ševcova pro nedostatek důkazů zprostil obžaloby.

Organizace Zleva proti xenofobii pořádala na náměstí Republiky v Praze pochod proti daňovým rájům.

Organizace Zleva proti xenofobii pořádala na náměstí Republiky v Praze pochod proti daňovým rájům.

FOTO: David Taneček, ČTK

K zajištění pořádku a bezpečnosti jsou v Praze připraveny stovky policistů pořádkové, dopravní, kriminální i cizinecké služby, antikonfliktního týmu, speciální pořádkové jednotky, ale třeba i poříční oddíl policie.