„Podle mě je Zdeněk Bakala nový Viktor Kožený,“ řekl Zeman. Zopakoval tak svůj výrok z roku 2014. [celá zpráva]

KOMENTÁŘ DNE:
Očima Saši Mitrofanova: Srážka aligátora s čápem

Kožený je jednou z nejznámějších postav kupónové privatizace z počátku 90. let. V ČR byl odsouzen za několikamiliardové podvody. Pobytu ve vězení však unikl kvůli tomu, že žije na Bahamách.

„Tvrdilo se, že na OKD vydělal pan Bakala 100 miliard korun, za tu dobu, co je vlastní. To je slušné kapesné, aby si mohl vydržovat Knihovnu Václava Havla nebo koupit Hospodářské noviny, které jsou jinak prodělečné, ale on má hlásnou troubu,“ pustil se Zeman do Bakaly, na kterého útočí podle jeho slov už několik let.

ČTĚTE TAKÉ
AHG neprodá OKD Krúpovi, chce je nejprve stabilizovat s vládou
Zeman by OKD znárodnil

Podotkl, že je pro znárodnění dolů. „Všichni víme, kdo podepsal v roce 2004 nevýhodnou smlouvu, kvůli níž stát prodělal 5,7 miliardy korun,“ uvedl Zeman.

Podle svých slov doufá, že se trestní oznámení, které podal slovenský podnikatel Pavol Krúpa právě kvůli nevýhodné smlouvě, nezamete pod koberec.

Prezident také řekl, že společnosti OKD podle dostupných informací docházejí peníze, a tak už podle něj možná do měsíce firma nebude mít ani na výplaty zaměstnanců. Hrozí tak, že jediné, co horníkům zbude, budou protesty.

Prezident Miloš Zeman při návštěvě vojenské posádky v Jincích.

Prezident Miloš Zeman při návštěvě vojenské posádky v Jincích.

FOTO: Radek Plavecký, Právo

Během debaty znovu opakoval své postoje k církevním restitucím, k Číně, k uzavření hranic armádou či policií.

„I zdejší vojáci, ze zdejší posádky mohou být nasazeni k ochraně hranic,“ připomněl Zeman v Jincích, kde sídlí 13. dělostřelecký pluk, který navštívil během středečního dopoledne a prohlédl si tam vojenskou techniku.