„Na předsednictvu ČSSD jsem navrhoval, aby se škrty nedotkly činnosti okresních sekretariátů, a žádal jsem v této věci oddělené hlasování. Byl jsem přehlasován. Respektuji to a i my v jižních Čechách se s tím budeme muset vyrovnat,“ uvedl pro Právo Zimola.

„Před předsedou Sobotkou jsem řekl, že od utahování opasků není daleko k utahování oprátky, což se právě děje,“ dodal.

ČTĚTE TAKÉ
ČSSD Altnerovi 337 miliónů nezaplatí. Čeká na Nejvyšší soud
Sobotka rozvrací ústavní systém ČR, když nerespektuje verdikt soudu, tvrdí Altner
Zaplatíme, uspějeme v dovolání a 337 miliónů už nikdy neuvidíme, bojí se v ČSSD
ČSSD bude i propouštět

Hejtman se stejně jako další straníci, kteří si však nepřáli být jmenováni, myslí, že strana se raději měla zbavit majetku než se uchylovat k propouštění či snižování platů.

„ČSSD není jen architektonicky krásná budova Lidového domu v Praze, to jsou přece hlavně lidé. Ti, které nyní kvůli budově stavíme na druhou kolej. ČSSD už ale překonala těžší okamžiky ve své dlouhé historii. Vypořádáme se s tím,“ dodal Zimola.

Jižní Morava spořila

Pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) řekl, že za práci se musí platit. „Nám nic jiného nezbývá než krátit úvazky, ale pokud chci po lidech výkon, tak musí být zaplacený. Situace je před volbami velmi vypjatá. Po dohodě s Lidovým domem budeme řešit odměny,“ sdělil Právu.

Bývalý šéf jihomoravské ČSSD Zdeněk Dufek Právu prozradil, že jihomoravští soc. dem. mají na kampaň naspořeno: „Všechny zvýšené padesátitisícové členské příspěvky, co platí radní, poslanci a senátoři, jsme si odkládali na zvláštní účet.“