„Myslím, že to jednoznačně prokazuje nesmyslnost kvót, které byly schváleny v Bruselu, a nyní je třeba, aby je ČR odmítla tak jako Slovensko, MaďarskoPolsko. To je poučení z tohoto vývoje,” tlumočil v úterý Ovčáček názor prezidenta v reakci na odchod iráckých uprchlíků, kteří následně požádali v Německu o azyl. [celá zpráva]

KOMENTÁŘ DNE:

Falešná debata O chybějící racionální debatě a nemožnosti rozumně argumentovat v době sekularizované západní civilizace přemítá Alexander Tomský. Čtěte zde >>

 Očima Saši Mitrofanova: Prostor zaplňují zbití černoši

Zeman podle Ovčáčka podporuje v pozastavení programu přesidlování iráckých křesťanů a je pro to, aby byl „zastaven program kvót jako takový”. Podpořil ministra vnitra Milana Chovance, že program pozastavil.

Mluvčí shrnul i nedávnou návštěvu čínského prezidenta v ČR a připomněl, že příští týden přijede u příležitosti konce svého mandátu na státní návštěvu rakouský prezident Heinz Fischer s chotí.

Státník dorazí vlakem na pražské Hlavní nádraží a následně odjede do Stochova historickým salónním vozem prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka.

Salon, který dělí vůz na dámskou a pánskou část.

Masarykův salónní vůz

FOTO: Novinky

Ovčáček připomněl, že uvítání, které proběhne na stochovském nádraží, bude mít symbolický přesah, neboť tamtéž v roce 1921 přivítal T. G. Masaryk rakouského prezidenta Michaela Hainische.