Prezident stejnojmenné české asociace Zdeněk Jurásek ze Zlína o jiné osobní registrační značce ani neuvažoval a zavčas si zarezervoval právě název legendární silnice spojující východní a západní část Ameriky.

„Požádal jsem o značku hned, jak se ta možnost objevila. Nikdy se mi nelíbily protekční věci, ale přiznám se, že Route 66 je součást mojí image. Pořád nosím trička s jejím názvem, tak proč nemít i značku na autě,“ pousmál se Jurásek, který v Česku propaguje legendární silnici.

Čtěte také: Na značky na přání stojí lidé fronty. FANT0MAS je už obsazený

Osobně se po Route 66 projel už jednadvacetkrát a od září loňského roku jsou jména Zdeněk a Eva Juráskovi vytesána na chodníku slávy při Route 66.

Svislé světlomety se nám na první pohled moc nelíbily, postupem času jsme se ale do nich zakoukali.

Jeep Commander. Ilustrační foto

FOTO: Jan Čech, Novinky

Zdeněk Jurásek doufá, že originální RZ dostane ještě před 23. lednem, kdy má asociace milovníků americké legendární cesty celorepublikový sraz v Praze. „Snad mi na úřadě vydají správní rozhodnutí během pár dnů, pak hned zaplatím deset tisíc a do patnácti dnů by mi měli značku dodat. Snad se to stihne,“ podotkl Jurásek, který se po Route 66 poprvé projel v roce 1998. Tenkrát to bylo na kole, v dalších letech dal přednost automobilu.