„Chtěla bych vás požádat, abyste osobně dohlédl na úroveň komunikace mezi Kanceláří prezidenta republiky a Úřadem vlády ČR tak, abychom v budoucnu podobným nedorozuměním zabránili,“ napsala Hejná Mynářovi v dopise, který mají Novinky k dispozici.

„Prosím o sdělení, zda je pan ředitel (Jindřich) Forejt nadále oprávněn hovořit za Kancelář prezidenta republiky, potažmo za pana prezidenta, pokud se ukazuje, že poskytuje informace údajně panem prezidentem potvrzené, ve skutečnosti však bez jeho vědomí, či dokonce v rozporu s jeho názory,“ žádá Hejná.

Sobotka má k Zemanovi na novoroční oběd dovést manželku i děti
Novoroční oběd u Zemana: Sobotka musí nechat manželku doma

Celý spor mezi Hradem a Úřadem vlády začal, když premiér na svém Twitteru zveřejnil informaci, že ho Zeman pozval na tradiční novoroční oběd do Lán bez manželky.

Tuto informaci však o den později Zeman vyvrátil. „Pozval jsem nejenom pana premiéra s jeho paní, ale i jeho dvě děti, aby si mohly prohlédnout lánský zámek,“ citoval ve čtvrtek prezidenta mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

Poté však Úřad vlády zveřejnil informaci, že Sobotku bez chotě na oběd telefonicky pozval ředitel odboru protokolu Kanceláře prezidenta republiky Forejt. Sobotka a celý jeho kabinet byl tak podle Hejné uveden v omyl.