„Strom se rozsvítil dopoledne, po setmění mohou lidé každou hodinu vidět na stromu světelnou animaci,” řekla za pořadatele Hana Tietze. Až do večera mohou sledovat i doprovodný program, který se koná na pódiu.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Rozsvícený vánoční strom na Staroměstském náměstí

V porovnání s předchozími lety, kdy se vánoční strom v centru Prahy slavnostně rozsvěcel, bylo odpoledne na trzích ale o něco méně lidí. Mezi stánky s tradičními vánočními pochutinami tam mohli volně procházet, aniž se mačkali. S přibývajícími hodinami jich však přibývalo, těsno bylo zejména v okolí rozzářeného vánočního stromu. Na bezpečnost návštěvníků na náměstí dohlíží policisté, přítomni jsou i záchranáři.

Rozsvícený vánoční strom

FOTO: Petr Janiš, Právo

Bezpečnostní opatření platí v Praze pro nejvíce navštěvované dny, letos především pro mikulášské oslavy. "Jde o běžná opatření, která vydáváme, i když se neútočí na Paříž," uvedla Tietze. "Nedoporučujeme vstup s malými dětmi, kočárky, vozíčkářům nebo jinak handicapovaným lidem kvůli tomu, že na náměstí je moc lidí, ne kvůli teroristům," uvedla.

Okolí vánoční stromu hlídají policisté

FOTO: Petr Janiš, Právo

"Doporučení letos platí pouze pro Mikuláše a pouze pro ty opravdu malé děti mladší šesti let, větší děti samozřejmě uvítáme, Mikuláš je pro ně," doplnila.