Ve středu bude převládat velká oblačnost s deštěm či přeháňkami bude převládat. Ranní minima se budou pohybovat mezi devíti a pěti stupni, odpolední mezi 10 a 14 stupni. Foukat bude silný vítr, který může na vrcholcích hor dosahovat rychlosti vichřice. [celá zpráva]

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Ve čtvrtek bude oblačno, přechodně i polojasno, místy opět s přeháňkami. Ranní minima klesnou na 10 až pět stupňů, přes den bude nejčastěji mezi 10 a 14 stupni. Čerstvý vítr by již měl postupně slábnout.

Oblačno či zataženo s občasnými přeháňkami vydrží i v pátek. Ranní minima i odpolední teploty by měly zůstat na hodnotách předchozího dne.

V průběhu noci na sobotu začne počasí ovlivňovat studená fronta. Ranní teploty klesnou na šest až dva stupně, přes den se rtuť vyšplhá na šest až deset stupňů. Stále bude převažovat počasí s velkou oblačnosti a občasným deště. Na horách by se však již mělo jednat o sněžení.

Ochlazení se naplno projeví v neděli. Ranní minima klesnou na dva až minus dva stupně, přes den zůstanou teploty mezi nulou a čtyřmi stupni. Přeháňky, které se budou místy objevovat, budou již i v nížinách sněhové.