"Je suis Charlie! Je suis Paris!," připomněl jeden ze vzkazů před francouzskou ambasádou i lednové útoky v Paříži. Mezi záplavou květin a svíček se objevil i obrázek od osmiletého Matýska, na němž namaloval symbol, jimž si lidé připomínají páteční útoky s heslem Pray For Paris (Modlete se za Paříž).

Tragické datum 13/11/2015 někdo nasprejoval i na protější Lennonovu zeď, symbol míru a svobody.

V poledne se také v ČR na památku obětí teroristických útoků ve Francii rozezněly zvony v kostelích. Katolické farnosti k tomu v sobotu vyzval předseda České biskupské konference, kardinál Dominik Duka. Zvony zněly například v kostele sv. Prokopa na Sladkovského náměstí na pražském Žižkově. Samotný kostel však byl zavřený.

Vlajky na půl žerdi

Zvony na památku obětí teroristických útoků vyzváněly také v Brně, kde na Moravském náměstí znovu přicházeli lidé k improvizovanému pietnímu místu. Pětiminutovým "chorálem" pěti zvonů největší katedrály sv. Bartoloměje uctili v poledne oběti teroristických útoků Plzeňané. Na centrálním náměstí se sešlo asi šest desítek lidí.

U andělíčka pro štěstí, jehož oblýskané hlavy se lidé dotýkají a vyslovují svá přání, bylo téměř 40 zapálených svíček, francouzská vlajka a růže. Na Velkém náměstí v Hradci Králové se v souvislosti s útoky na zábradlí nadjezdu nad silničním okruhem u vysokoškolských kolejí objevil nápis "We hold with Paris", na stožárech před hradeckým magistrátem byly vlajky stažené na půl žerdi.

Při sérii útoků v pátek večer na rušných místech Paříže zahynulo nejméně 129 lidí a přes 300 dalších osob bylo zraněno, z toho 99 lidí je v kritickém stavu v nemocnicích. Celý svět již v sobotu vyjadřoval solidaritu s Francií například nasvícením významných budov barvami francouzské vlajky. Trikolóra se tak objevila i na pražské Petřínské rozhledně.

ČTĚTE TAKÉ
Teroristé ve Francii zabili nejméně 127 lidí. O život stále bojují desítky lidí
Přehledně: Teroristé, kteří vraždili v Paříži
Bezprecedentní útoky, černý pátek třináctého, popisují francouská média atentáty v Paříži
ON-LINE REPORTÁŽ
Atentátník opásaný výbušninami měl vstupenku na stadión, zastavila ho ochranka
Přímo vedle něj se odpálil terorista. Život mu zachránil mobil
Atentátník se syrským pasem prošel do Evropy jako uprchlík přes Řecko
Mladý pár si vyrazil v Paříži na večeři. Studentka se domů už nevrátila
Francouzská policie pozatýkala už sedm lidí z okolí jednoho z atentátníků
Lékař: Ošetřovali jsme válečná zranění způsobená válečnými zbraněmi 
Lidé padali jako klasy obilí ve větru, popsali svědci střelbu v hudebním klubu