Kadlec s Kyselým měli Majora upozornit, že se policie zajímá o transakce na jeho účtu, konkrétně o dva vklady v celkové výši půl miliónu korun.

Podle policejních odposlechů, na něž se server odvolává, měl Kadlec Kyselého na schůzce varovat, že policie toky peněz monitoruje a mohla by je nechat obstavit. Podnikatel měl v této souvislosti Majora upozornit, aby peníze vybral. Doporučil mu prý rovněž, jak s nimi dále naložit.

Major serveru uložení peněz i jednání s Kyselým potvrdil. Finance označil za půjčku od rodičů s tím, že s nimi dále nic nedělal a doporučení bral za „hospodské tlachání”. Ničeho nezákonného se prý nedopustil.

Okresní soud v Ostravě vzal ve čtvrtek do vazby vedle Kadlece a Kyselého i šéfa hospodářské kriminálky Radka Petrůje. Hejtman Jiří Rozbořil (ČSSD) je vyšetřován na svobodě.

Dva muži byli obviněni ze zneužití pravomoci úřední osoby, jeden z nich navíc i pro přijetí úplatku. Třetí je stíhán kvůli podezření z účasti na zneužití pravomoci úřední osoby a čtvrtý z obviněných je stíhaný pro podplacení.

Rozbořil a Petrůj si proti obvinění podali stížnost. [celá zpráva]