Hejtman byl podle Konečného obviněn již ve středu večer.

„Veškeré s tím související úkony skončily dnes brzy ráno,“ uvedl ve čtvrtek advokát s tím, že Rozbořil, který byl obviněn z podplácení, vinu odmítá a podal si proti obvinění stížnost.

„Bere to jako určité nedorozumění. Má k tomu vlastní výklad, který je odlišný od stanoviska policie,“ zdůraznil Konečný. To, čeho se měl hejtman dopustit, nechtěl příliš komentovat.

Okrajová záležitost 

„Z mého pohledu je to, o co se policie v případě hejtmana zajímá, v celé kauze jen okrajovou záležitostí. Prostě se jen vyskytl v nesprávný čas na nesprávném místě s nesprávným člověkem,“ konstatoval advokát.

Rozbořil se podle serveru Neovlivní.cz letos v srpnu údajně snažil ovlivnit a zamést pod koberec vyšetřování možného dotačního podvodu. Náměstkovi olomouckého krajského policejního ředitele Karlu Kadlecovi za to údajně nabízel blíže nespecifikovaný finanční úplatek.

Detektivové monitorovali jeho schůzku s Kadlecem, která proběhla 13. srpna letošního roku v restauraci Potrefená husa. Na ní měl požádat Kadlece o odložení trestní věci, a to do konce letošního října.

ČTĚTE TAKÉ:
Tři obvinění v kauze olomoucké korupce jsou ve vazbě
Byl jsem ve špatný čas na nesprávném místě, tvrdí obviněný hejtman Rozbořil
Advokát obviněného hejtmana Rozbořila: Byla to jen debata v hospodě u piva
Policie obvinila hejtmana Rozbořila
Hejtman Rozbořil chtěl podle ÚOOZ zastavit vyšetřování a nabízel úplatek
Policisty v olomoucké kauze zajímá hokej i aquapark
Langer netuší, kam mířil policejní zásah
Policisté Langra po výslechu propustili, z jeho bytu vynesli pytle a krabice