„Situace je neradostná,“ komentoval Badin s tím, že užívání alkoholu mladšími 18 let je často spojeno s užíváním i zakázaných drog.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Marihuana je bagatelizována, je různě uváděna jako měkká droga, nyní je však mnohem silnější, než kouřívali hippies ve Woodstocku,“ uvedl Badin. „To je rozdíl jako mezi osmistupňovým pivem a whiskey,“ dodal.

Tolerance společnosti ke konzumaci alkoholu

V Česku podle statistik pije pravidelně alkohol 47 procent chlapců a 33 procent dívek, uvedla společnost Jan Becher - Pernod Ricard. „V patnácti letech má 47 procent chlapců a 40 procent dívek zkušenosti s opilostí,“ sdělil provozní ředitel společnosti a viceprezident Unie výrobců a dovozců lihovin Vladimír Darebník.

Může za to podle něj fakt, že česká společnost je ohledně konzumace alkoholu velmi tolerantní.

Vliv má podle Darebníka i situace v okolních zemích, ve kterých je pro užívání alkoholu nižší věková hranice. V Německu či Rakousku je dovoleno podávat alkohol ve formě piva už od šestnácti let.

Přesto, že ČR je podle Darebníka ve spotřebě alkoholu dospělými jedinci na 5. místě, jeho spotřeba mírně klesá. „Od roku 1992 do roku 2012 spotřeba klesla o čtyři procenta,“ uzavřel Darebník.