Rath je podezřelý, že se korupce v souvislosti s mladoboleslavskou nemocnicí dopouštěl v letech 2008 až 2012. Stamiliónové úplatky údajně směroval na svá bankovní konta v zahraničí, případně ukládal do bezpečnostních schránek v zahraničních i českých bankách nebo zakládal obchodní společnosti, na jejichž bankovní konta výnosy z trestné činnosti převáděl.

Rath tvrdí, že jde o "pohádky pro veřejnost", které mají za cíl ho ještě více poškodit. "Prostě vystřelí neuvěřitelné hausnumero, aby byli zajímaví a od soudu dostali zelenou k různým druhům šikany. Totalitní praktiky policejního státu," řekl serveru Rath. Policie má prý důkazy o tom, že obě bezpečnostní schránky Rath letos několikrát navštívil.

Rathovi hrozí až 12 let

Rath ale do protokolu uvedl, že ve schránkách byl jen jednou, protože v dalších dvou případech si přinesl špatné klíče. "Když jsem zde tedy v posledním roce jedenkrát byl, tak jsem si zde vyzvedl dokumentaci s mým studiem na lékařské fakultě, jako je atestační diplom," uvedl podle serveru do protokolu. Podle policie byl zásah ve spořitelně neodkladný kvůli tomu, že "v předmětném řízení doposud nebylo zahájeno stíhání konkrétní osoby".

Exposlanec a bývalý hejtman Středočeského kraje Rath čelí obžalobě z ovlivňování veřejných zakázek. Údajně bral miliónové úplatky, policie ho zadržela s krabicí se sedmi milióny korun. Líčení se stále protahuje, protože Rath před čtením závěrečných řečí obhájce.