Ta byla zvolena za ANO, leč Chvojka si ji zařadil do ne zcela identifikovatelného šiku poslanců zvolených za hnutí Úsvit, z nichž někteří v současnosti zakládají další nová hnutí. Její kritické vystoupení si Chvojka vyložil jako útok na vládu a poslankyni zepsul.

Ke konci jeho vystoupení se již Sněmovna dobře bavila, čehož si však Chvojka nepovšiml, od pultíku odešel a teprve poté jej kolegové upozornili na jeho omyl.

Šéf Sněmovny Jan Hamáček (ČSSD) nechal plynout proud faktických poznámek, takže Chvojka se k mikrofonu dostal až za několik minut.

Já jsem v opozici proti všem

S poukazem na film Jáchyme, hoď ho do stroje konstatoval, že podobné nedopatření se stává maximálně jednou za deset let. Lorencové se omluvil a osvětlil i to, proč ji zařadil do tábora opozice.

Jana Lorencová

Jana Lorencová

FOTO: koláž Novinky s použitím www.psp.cz

„Já ji mám rád, ona vždycky říká – zákony jsou špatný, společnost je špatná, všechno je špatně. Já jsem nabyl dojmu, že je členkou klubu Úsvit,“ dodal.

„Omluvil jsem se jí i osobně, ona říkala: 'Já jsem v opozici proti všem,' takže v podstatě jsem se nezmýlil,“ dodal Chvojka.