Zatímco o víkendu byla průměrná teplota v Praze 3,2 stupně Celsia a odpovídala tak spíše úvodu března, nyní chladné počasí skončí.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

V pondělí bude ještě převládat počasí s větší oblačností a občasnými přeháňkami, které mohou být ve vyšších polohách stále ještě sněhové. Odpolední maxima se dostanou na čtyři až osm stupňů, přičemž v průběhu dne bude ubývat oblačnosti.

V úterý bude převažovat oblačno či polojasno. Na horách se stále ještě budou objevovat sněhové přeháňky, ale odpolední teploty se již dostanou k šesti až deseti stupňům. Ráno budou klesat k jednomu až minus třem stupňům.

Více oblačnosti s přeháňkami či deštěm bude ještě ve středu. V polohách nad 800 metrů se bude stále jednat o srážky sněhové. Ranní minima zůstanou na hodnotách předchozího dne, odpolední teploty se budou pohybovat v intervalu sedmi až 11 stupňů.

Ve čtvrtek začne počasí od západu ovlivňovat oblast vysokého tlaku vzduchu a příliv teplého vzduchu od jihu. Převládat bude polojasno s ranními teplotami kolem nuly, odpoledne se rtuť vyšplhá na 10 až 14 stupňů,” konstatovala Honsová.

V pátek i o následném víkendu by mělo převládat počasí s minimem oblačnosti. Páteční ranní teploty poklesnou na pět až jeden stupeň, odpolední maxima se však již budou pohybovat mezi 14 a 18 stupni.

Ještě tepleji by mělo být v sobotu a v neděli. Ráno se teploty dostanou na osm až čtyři stupně, v odpoledních maximech půjde o teploty mezi 16 a 20 stupni.