Zeman kritiku pronesl při odpovědi na dotaz jednoho ze zaměstnanců firmy, který vyslovil obavy ohledně nízkých důchodů po přijetí eura. „Nebudou ani k žití, ani k bytí,“ řekl muž.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Prezident nemůže odvolat bankovní radu, ale po vypršení mandátu může jmenovat její členy. Za rok jmenuji nového guvernéra ČNB místo pana Singra, kterému končí mandát, a jmenuji také minimálně dva nové členy bankovní rady. Mohu vás ujistit, že to budou lidé, kteří napraví onen nesprávný krok ČNB, který naše úspory znehodnotil o 6 až 10 procent, pokud bychom je přepočítali na eura,“ řekl Zeman.

Není to poprvé, kdy se prezident ostře vyjádřil na adresu ČNB. Například v únoru při diskusi se zastupiteli Královéhradeckého kraje řekl, že nepočítá s tím, že by do bankovní rady ČNB jmenoval lidi podporující devalvaci koruny.

Avizoval také, že v radě chce mít bankéře, kteří jsou pro příjetí eura. Koruna tehdy na jeho slova krátkodobě reagovala posílením k euru téměř o padesát haléřů.

Při čtvrteční návštěvě podniku v Holýšově Zeman také minutou ticha uctil oběti střelby v Uherském Brodě. Ty si Česko připomnělo v poledne, když se rozezněly sirény a zvony na památku osmi zastřelených.