„Jak říká Karel Gott: to jsem fakt nečekal,” okomentoval Babiš své vítězství na tiskové konferenci s odkazem na mnohonásobného vítěze Českého i Zlatého slavíka.

Delegáty, kteří po oznámení výsledků volby spustili aplaus, pak mírnil. „Skutečně až tolik netleskejte,” požádal je a v nadsázce uvedl, že aspoň někdo se měl hlasování zdržet.

Je to dobrý pocit, ale vypadá to blběAndrej Babiš o svém zvolení

Na následné tiskové konferenci po volbě předsedy přiznal, že je rád, že dostal všechny hlasy. „Je to dobrý pocit, ale vypadá to blbě,“ přiznal. Podle něj byl výsledek dán i tím, že neměl protikandidáta. Dodal, že příště už bude mít vyzyvatele.

Výhrady jsem řekl mírně, trvá na svém

Lídr ANO se vyjádřil i ke slovům svých koaličních partnerů z ČSSDKDU-ČSL, že jim svým ostrým projevem okopával kotníky. „Jen jsem řekl pravdu a myslím, že jsem se vyjádřil kulantně a velice mírně. Kdyby klasické politické strany fungovaly dobře, tak jsem mohl hrát tenis, nebo zůstat na dovolené v Karibiku,“ reagoval Babiš.

Více o sněmu hnutí ANO
Babiš obhájil post předsedy ANO, získal 100 procent hlasů
Lidovci i ČSSD kritizují Babišův projev na sněmu
Babiš se obul do ČSSD: Měli jsme být při vyjednávání razantnější

Hlavní výhradou vůči stávajícímu kabinetu je, že podle něj soc. dem. svými návrhy zadlužuje republiku. „ČSSD má jinou ideologii. My nechceme budovat sociální stát, nechceme zemi zadlužovat,“ řekl šéf ANO.

Diskuse na sněmu do sobotního odpoledne byla nulová – to se týkalo volby předsedy i volby prvního místopředsedy. Podle Babiše ale na debatu o programu, koaliční smlouvě a případném směřování strany na sněmu dojde.