Svoboda na rozdíl od minulé kauzy, kdy byl spolu s dalšími členy rady pražského magistrátu obviněn v souvislosti s projektem Opencard a sám požádal o vydání, to tentokrát neudělá.

„Je to jiná situace než minule, nebudu žádat o nic, nechám rozhodnutí na poslancích,“ řekl novinářům při odchodu z jednání výboru, kde strávil necelých dvacet minut.
Svoboda je přesvědčen, že případ je ryze politickou věcí a vidí za ním i osobní mstu bývalého ředitele pražského dopravního podniku Martina Dvořáka, který na něho trestní oznámení podal.

„Je to naprosto nesmyslná věc, mylná interpretace, není tam žádné poškození nikoho. Je to věc pouze proti mně. Je to ryze politická záležitost,“ je přesvědčen exprimátor. Proto je rád, že se kauzou zabývá mandátový a imunitní výbor, protože tak se to dostane do veřejného povědomí.

„Když jsem takto obviňován, tak říkám, že je to můj úspěch, že je to důkaz, že jsem to dělal dobře,“ prohlásil. „Stojím si za svým tehdejším rozhodnutím, ten audit byl udělán kvalitně a stojím za jeho závěry, že tam docházelo k financování v rozporu s pravidly,“ dodal Svoboda.