Ten zároveň odmítl spekulaci, že by s Nečasem mohla do nuselské ODS vstoupit i jeho manželka Jana, které buňka v Praze 13 zrušila členství. „Paní Nečasová by si musela zažádat o znovupřijetí a zatím jsem takovou žádost nezaznamenal,“ uvedl Benda.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Jana Nečasová, obžalovaná v kauze údajného zneužití vojenské tajné služby, opustila ODS v srpnu 2014. Otevřeným dopisem tehdy stáhla svou žádost ke smírčímu výboru, na který se obrátila poté, co ji v listopadu 2013 z buňky vyloučili. Oficiální důvod jejího vyloučení byl údajně takový, že s místním sdružením přestala komunikovat.

Nečas se tehdy své manželky zastal a naznačil, že by v případě vyloučení zvážil setrvání ve straně. Později napsal, že členem ODS zůstává.

ODS v Praze 4 se musela znovu dát dohromady poté, co výkonná rada v březnu 2013 vzala oblastnímu sdružení licenci. Nyní by podle některých spekulací mohla ODS zasáhnout v Praze 4 do dění na radnici – zatím je v opozici s pěti mandáty, podle zdroje Práva se ale současná koalice ČSSD, Trojkoalice (Strana zelených, KDU-ČSL a STAN) a TOP 09 kymácí. Zastupitelé už údajně jednají o nové koalici, a to právě s účastí ODS.

Benda tyto spekulace ve středu nechtěl potvrdit. „Je pravda, že koalice v Praze 4 má vnitřní problémy, zvláště zelení a TOP 09 se úplně nemusí. Pokud by se koalice rozpadla, jsme připraveni se konstruktivně podílet na tom, co bude dál. Ale zatím se nerozpadá,“ řekl Právu Benda.