Škromach prohlásil, že podle jeho předpokladu proběhne příští nominace ČSSD na post prezidenta na základě rozhodnutí široké členské základny.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Pokud si to členská základna podle našeho referenda v zásadě přeje, je potřeba dopředu signalizovat, že se budu ucházet o to, abych podporu sociální demokracie získal. Zpočátku jsem to bral jako recesi, ale nyní po některých ohlasech beru kandidaturu vážně, byť je zatím na to ještě brzy,“ prohlásil Škromach.

Zároveň však dodal, že se ještě nedá mluvit o nějaké kampani. „Případ pana Fischera (neúspěšného prezidentského kandidáta Jana Fischera, pozn. red.) je odrazujícím příkladem, kdy kampaň začala příliš brzo, kdy dech došel těsně před páskou a do čela se dostali jiní,“ dodal Škromach.

Škromach má dlouhodobě blízko k stávajícímu prezidentovi Miloši Zemanovi. Ten nastoupil do funkce v březnu 2013. Jeho první funkční období skončí v roce 2018.