Podle Voleského muž nemá na oddlužení nárok, a bude proto jmenován insolvenční správce, který se bude snažit dohledat jeho majetek.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

"Pokud nenajde nic, tak konkurz bude zrušen pro nedostatek majetku, dlužník nebude oddlužen a bude mít stále závazky, které má," řekl Zvolský. Navíc mu prý budou přibývat penále za úroky.

Zvolský novinářům řekl, že neví, kde se Michal P. zdržuje, a nevědí o něm ani jeho rodiče. Muž podle údajů v insolvenčním rejstříku dluží peníze zejména za půjčky, které má u bank i nebankovních věřitelů.

Našli ho v závěji bez dokladů

Šestatřicetiletý muž byl nalezen bez dokladů a s poraněními loni 14. prosince ve východní části Osla ve sněhové závěji. Hovořil anglicky a rozuměl mimo jiné česky. Na nic ze své minulosti si prý nepamatoval.

Norská policie později zveřejnila fotografii dotyčného ve snaze dozvědět se o něm víc. Česká policie následně identifikovala nalezence jako Čecha, jehož poznali jeho rodiče. To potvrdily i testy DNA.

Prý pracoval pro policii

Poslední zmínka o "tajemném" Čechovi pochází z letošního dubna, kdy se podle norských médií vrátil zpět do Česka, aby si vyřídil nové doklady. Muž, který používal krycí jméno John Smith, tehdy uvedl, že nechce ve vlasti zůstat dlouho.

Dříve také norským médiím řekl, že v minulosti pracoval pro českou policii a podílel se na vyšetřování hospodářské kriminality, které se týkalo zločinů s odhadovanou škodou kolem 500 miliónů korun.

Ministerstvo vnitra ovšem uvedlo, že dotyčný nikdy nebyl zaměstnancem policie a že na ministerstvu vnitra pracoval pouze jako technik počítačové sítě.