Průměrné denní koncentrace polétavého prachu byly ráno v regionu v rozmezí od 55 do 128 mikrogramů na metr krychlový. Nejhůře na tom byla Ostrava-Přívoz. Krátkodobé koncentrace ostatních měřených škodlivin jsou podlimitní.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

„Během dne nepředpokládáme významnější změnu celkové imisní situace. Hodnoty průměrných 24hodinových koncentrací prašného aerosolu se budou s velkou pravděpodobností pohybovat většinou nad hodnotou imisního limitu, a to místy až dvojnásobně," uvedli meteorologové.

Podle aktuálních hodinových koncentrací byla situace ráno na řadě míst regionu hodnocena jako špatná. Kvalita ovzduší bývá v regionu zhoršená hlavně na podzim a v zimě. Na znečištění se podílí průmysl, doprava i topení v domácnostech, část škodlivin podle odborníků pochází rovněž ze sousedního Polska.