„Křiklouni se najdou všude. Na to si musíme v demokracii zvyknout,“ reagoval na výkřiky Miloš Zeman.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Poté pochválil chleba, kterým ho přivítaly ženy hovořící slezským nářečím, a setkal se s nově zvolenou jedenáctičlennou radou města Opavy a novým primátorem Martinem Vítečkem (ANO), jenž je úplným politickým nováčkem a do čela statutárního města byl zvolen na zastupitelstvu v pondělí.

Následně se prezident setkal s občany na opavském Horním náměstí. Mezi několika stovkami lidí se objevily transparenty, které upozorňovaly na vulgarismy, které Zeman minulou neděli použil v Hovorech z Lán.

„Chtěli jsme upozornit na to, že by se nemělo řešit jen to, že prezident mluví jako hulvát, tím se prezentuje pouze on sám. Spíše bychom se měli zabývat například tím, co prohlásil o lidských právech v Číně,“ řekla jedna z demonstrujících studentek Slezské univerzity.

Video

Demonstranti k návštěvě prezidenta Zemana v Opavě

Zdroj: Aleš Honus, Právo

Cesta prezidenta bude v úterý pokračovat také návštěvou Krnova a obcí v tzv. osoblažském výběžku. Ve středu dorazí mimo jiné do Kopřivnice.

Zeman zahájil svou cestu po Moravskoslezském kraji v pondělí v Ostravě, kde ho přivítal hejtman Miroslav Novák. [celá zpráva]