„Opravdu se nedomnívám, že by si Poslanecká sněmovna zasloužila, aby jí tady jakýkoli člen vlády bezostyšně lhal,” prohlásil Kalousek. Babišovu nepřítomnost ve Sněmovně označil za "neuvěřitelnou aroganci oligarchické moci".

"Nebyl jsem na Riviéře, byl jsem dva dny v Berlíně," tvrdil Babiš a připomněl, že tam s dalšími ministry financí podepisoval dohodu o výměně daňových informací.

"Bylo tam 90 ministrů financí, nevím, kam na to chodíte," opáčil Kalouskovi ministr a taky mu v souvislosti s podepsanými smlouvami doporučil, že pokud má nějaký účet v Rakousku, měl by peníze přesunout.

Kalousek ale poznamenal, že ze čtvrtečního a pátečního jednání dolní komory se ministr financí omluvil z rodinných důvodů.

Faltýnek: Babiš nelže

Vicepremiéra a ministra financí se zastal šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek, podle kterého Babiš na rozdíl od profesionálních politiků nelže. „Kdyby nejely kamery, ušetříme spoustu času pro normální práci. Ale možná si na to zvykneme, budeme tady taky takhle vystupovat a bouřit do těch kamer,” prohlásil Faltýnek.

Část opozice si stěžovala na to, že vůbec neví, jak bude tento týden pokračovat jednání Sněmovny a které body přijdou na řadu. Poslanci se mají scházet hned na třech schůzích, z toho dvou mimořádných.