Na vozidlo upozornili kolemjdoucí, kteří si stěžovali, že auto s poslaneckou kartičkou za předním sklem parkuje tak, že chodcům překáží v přecházení ulice v blízkosti Veletržního paláce, kde se politická debata odehrávala. Jedna ze svědkyň přitom upozornila, že se kousek odtud nachází placené parkoviště.

FOTO: Michal Valášek

Poslanec se k tomu po upozornění Novinek přiznal. „Jsem debil. Spěchal jsem, přijel jsem pozdě, objížděl jsem třikrát blok, nikde nebylo místo, tak jsem to tam švih,“ popsal Novinkám. „Bylo to blbý parkování, souhlasím,“ přiznal.

Jan Volný

Jan Volný během čtvrteční debaty

FOTO: ČT24

Placeného parkoviště si podle svých slov nevšiml.

Naopak policie si ale špatně zaparkovaného vozidla všimla, a tak se ještě před skončením debaty objevil za stěračem Volného auta lísteček. „Půjdu se k tomu na policii hrdě přihlásit,“ reagoval Volný. Později upřesnil, že se v pátek před polednem vypravil do Prahy pokutu zaplatit a na policii uhradil 500 korun.

FOTO: Michal Valášek

Svůj prohřešek si přitom Volný vůbec dobře nenačasoval. V MF Dnes se o něm totiž právě začalo spekulovat jako o možném budoucím ministrovi dopravy, pokud v resortu skončí stávající ministr Antonín Prachař. Podle Volného ale toto téma není nyní na stole. „Nevidím to moc reálně,“ řekl Novinkám.