Portál shromáždil od svých uživatelů z celého světa recenze a hodnocení jednotlivých zahrad za posledních 12 měsíců. Po jejich vyhodnocení pak sestavil žebříček pětadvaceti nej.

„Sedmé místo potvrzuje, že Zoo Praha se ve vnímání veřejností vyrovná těm nejlepším z nejlepších,“ komentoval výsledky hlasování v tiskové zprávě ředitel pražské zoo Miroslav Bobek. Zároveň ale poznamenal, že vybrat nejlepší zoo není jednoduché a v potaz by se měl brát nejen počet chovaných druhů a zvířat vůbec, ale i třeba chovatelské úspěchy, doplňkové programy a řada dalších aspektů.

„Jednou z nejlepších atrakcí pro děti v Praze je nově zrekonstruovaná zoo - nyní jedna z nejlepších v Evropě s ohromnými otevřenými prostory pro zvířata a skvělými trasami pro návštěvníky. Děti to budou milovat! Můžete se tváří v tvář setkat se žirafou, vidět plavat ledního medvěda nebo se projít opičím pavilonem,“ píše jeden z cestovatelů na stránkách portálu.

Vítěznou zoo v Nebrasce následuje na druhém místě zahrada v San Diegu, bronzovou příčku obsadila Loro Parque ve španělském Puerto de la Cruz.

Na sklonku roku 2007 se Zoo Praha už jednou dostala mezi světovou elitu. Časopis Forbes Traveler tehdy zveřejnil seznam patnácti nejlepších zoo světa, kde uvedl mezi ostatními světovými „velikány“ i pražskou zoo, uvádí se v tiskovém prohlášení.