"Petr Hulinský má tuto problematiku v gesci v rámci ministerstva školství, kde je náměstkem pro podporu sportu a mládeže. Je proto zcela logické, že se stal, stejně jako Jozef Regec, členem týmu poradců pana prezidenta. Pan prezident považuje za důležité, aby jeho tým pokryl klíčové oblasti, mezi které bezesporu sport patří," uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Novou funkci potvrdil i Hulinský. "Pan prezident mě dnes jmenoval svým poradcem pro oblast sportu. Je mi opravdu ctí, že panu prezidentovi můžu sdělovat své názory, protože sportu se dlouhodobě věnuji," prohlásil Hulinský, kterého Zeman v úterý přijal na Hradě.

Činnost prý bude provádět bez nároku na honorář.

Hulinský, který je členem Českého olympijského výboru (ČOV), byl v minulosti mluvčím stínové vlády ČSSD pro sport. Dlouhodobě se věnuje korejskému bojovému umění taekwondu.