Vzhledem k přívětivé předpovědi počasí se dá očekávat, že na Velehrad během obou dnů zavítá přes třicet tisíc lidí. Řada z nich kvůli pátečnímu bohatému programu, jehož vyvrcholením je večerní koncert při Večeru lidí dobré vůle.

Od dvacáté hodiny se na pódiu umístěném v srdci nádvoří velehradské baziliky představí Jiří Pavlica s Hradišťanem, Filharmonie Bohuslava Martinů, Václav Neckář, Ewa Farna, Markéta Konvičková, Elis, ale i pěvecké sbory velehradského Stojanova gymnázia i ze Zambie.

Vnitřní zrestaurovaný prostor velehradské baziliky

Vnitřní zrestaurovaný prostor velehradské baziliky

FOTO: Aleš Fuksa, Právo

Na své si však přicházejí návštěvníci již od pátečních dopoledních hodin. A to nejen ve středu Velehradu, ale i v jeho dalších částech. Na fotbalovém hřišti se například uskutečnila již tradiční soutěž ve fotbalových dovednostech pod záštitou Antonína Panenky.

K vidění je ve Velehradě i nový Harley Davidson, který vloni dostal darem od výrobce papež František. Je na něm i papežův podpis. Stroj v aukci ji získal muž žijící ve Zlínském kraji, a to za více než šest miliónů korun.

K vidění je ve Velehradě i nový Harley Davidson, který vloni dostal darem od výrobce papež František. Je na něm i papežův podpis. Stroj v aukci získal muž žijící ve Zlínském kraji, a to za více než šest miliónů korun.

FOTO: Aleš Fuksa, Právo

Během pátku se dále koná mezinárodní setkání vozíčkářů, ruční přepisování bible, hrátky s Michalem Nesvadbou a spousta dalších akcí.

V těsné blízkosti baziliky se skví socha Ježíše Krista.

V těsné blízkosti baziliky se skví socha Ježíše Krista.

FOTO: Aleš Fuksa, Právo

Tou hlavní je ale v sobotní dopoledne Národní pouť. Její začátek je v sedm hodin ráno, samotná poutní mše svatá se koná od půl jedenácté dopoledne.