Nedělní pranostika „Medardova kápě, čtyřicet dní kape“ se tak po dlouhých jedenácti letech ruší. Naposledy toto lidové rčení nevyšlo v roce 2003.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Ve čtvrtek ale bude ještě oblačno až zataženo, občas se objeví déšť nebo přeháňky, místy může i zabouřit.

Během dne ale začne od západu oblačnosti a srážek ubývat. Na východě a severovýchodě území se nebe protrhá až večer. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat v rozmezí 18 až 22 °C, v 1000 metrech na horách nepřesáhnou 13 stupňů.

Od pátku ale můžeme na bouřky zapomenout. Mělo by být jasno a žádný déšť nás už nečeká. Teplota se také začne zvedat. Po ránu ještě můžeme čekat mlhy, ale odpolední teploty poletí až k pětadvacítce.

V sobotu a v neděli se ráz počasí nezmění, jen teploty zase o něco stoupnou. V sobotu se budou pohybovat mezi 24 až 28 °C, v neděli pak má být ještě o dva stupně víc.

V pondělí a v úterý by mělo být nejtepleji. Rtuť teploměru se vyšplhá až k 32 stupňům. Od úterý ale bude jako v prádelně, kdy se k tropickým teplotám přidají srážky a bouřky.

Koncem příštího týdne se ochladí, ale jen mírně. Odpolední teploty by neměly klesnout pod pětadvacítku.