V sobotu se na tísňové lince hasičů ozvala úpěnlivá prosba o pomoc. Byl to majitel koně, jehož zvíře v polích v Nové Horce u Studénky zapadlo až po břicho do odvodňovací strouhy a nemohlo ven.

„Vzhledem k tomu, že kůň vážil přes 600 kilogramů, bylo hasičům jasné, že to bez jeřábu, nebo hydraulické ruky vyprošťovacího automobilu nepůjde. Museli jednat rychle, hrozilo totiž podchlazení koně a jeho následná smrt,“ popisoval mluvčí hasičů. Nehoda se stala bývalému parkurovému koni, který odešel po poškození vazů do koňské penze.

Kůň zapadl do polní odvodňovací strouhy.

Kůň zapadl do polní odvodňovací strouhy.

FOTO: HZS MSK

Než k zapadlému koni dorazil vyprošťovací vůz, snažili se ho hasiči přidržovat, aby se neponořil hlouběji do vody. „Podvlékání popruhů pro vyzvednutí zvířete nebylo bez problémů, protože vystresovaná klisna s kvalitními kopyty sebou začala nepříjemně cukat. I když ji uklidňovali majitelé,“ líčil mluvčí.

Vše se nakonec podařilo bez zranění hasičů a klisna byla během 20 minut vyzvednuta na suchou a pevnou zem. Ještě pět minut ji museli zachránci „rozcházet“, protože měla problémy s udržením rovnováhy.