"Nově otevřené pracoviště bude mít sedm laboratorních celků, sedm vysoce specializovaných pracovišť," uvedl zástupce ředitele IKEM Jan Malý. Nebudou aleprimárně sloužit k léčení pacientů; bude určeno k čistě vědeckým výzkumům. "Bude zde probíhat experimentální výzkum na zvířatech. Výsledky výzkumů mohou být v budoucnu aplikovány v humánní oblasti," řekl Malý.
Nové laboratoře podle něj umožní především posun výzkumu na úrovni molekulární biologie a genetiky. Čeští kardiologové a chirurgové se řadí mezi nejlepší specialisty v Evropě. První problémy, kterým se chtějí v nových laboratořích věnovat, se budou týkat krevního tlaku a léčby cukrovky. Do dvou let by mělo být dostavěno i nové kardiocentrum.
Veškerá práce českých vědců na poli klinické a experimentální medicíny se tak soustředí do jednoho komplexu. Celá výstavba multifunkčního lékařského centra přijde na 60 milionů korun. IKEM se pak kompletně přestěhuje z pražské Thomayerovy nemocnice do vlastních prostor v krčském nemocničním areálu.