„Pokud se doučím anglicky natolik, abych věděl, jak se řekne pomazánkové, tak vám slibuji, že budu lobbistou Madety i na půdě Evropského parlamentu,“ prohlásil k zaměstnancům podniku Zeman.

Od zaměstnanců dostal poslední kelímky vyrobené pod tímto názvem.

Poznamenal, že asi za týden bude mít projev v Evropském parlamentu o evropské byrokracii. „Byrokracii, která začíná tím, že se Evropský parlament stěhuje naprosto nesmyslně ze Štrasburku do Bruselu a nese s sebou spoustu překladatelů a spoustu úředníků. Budu jim říkat, jak jsem například poslechl doporučení na úsporné žárovky. Jednu jsem si koupil na chalupu a vypadá to tam jako na hřbitově, případně jako v márnici. Bude to velmi vlídný projev na téma, proč se Evropská unie plete do věcí, kterým vůbec, ale vůbec nerozumí,“ poznamenal Zeman.

Už předtím asi půl hodiny jednal s ředitelem Madety Milanem Teplým, který zmínil, že Zemana Madeťáci nenásilně podporovali při prezidentské volbě.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: V Madetě vyrobili poslední balení pomazánkového másla. Zdroj: Pavel Orholz, Právo

Z Českých Budějovic zamíří prezident do Temelína, kde navštíví strojovnu prvního bloku. Po cestě zpět se chce zastavit i u hrobu manželů Edvarda a Hany Benešových v Sezimově Ústí.