Ve čtvrtek budou nejvyšší teploty do pěti stupňů Celsia. V pátek budou v Čechách velmi podobné – mezi jedním a pěti stupni. Na Moravě a ve Slezsku se však dostanou až k sedmi stupňům.

„Převládat bude oblačno až zataženo s deštěm, v polohách nad 450 metrů nad mořem se bude jednat o srážky smíšené nebo mrznoucí,” řekla Honsová s tím, že sněžení se může objevit pouze v nejvyšších partiích hor. V ranních hodinách, kdy se bude teplota pohybovat nejčastěji kolem nuly, se může objevit náledí či ledovka.

Počasí s velkou oblačností bude pokračovat rovněž v sobotu. Po ránu se budou vyskytovat mlhy, ojediněle se může objevit mrholení. Ranní teploty klesnou ke čtyřem stupňům až k nule, přes den se budou pohybovat v Čechách v intervalu čtyř až osmi stupňů, na Moravě a ve Slezsku se dostanou až k 10 stupňům.

Neděle bude opět oblačná, na východě území se v průběhu dne objeví déšť. Ranní teploty očekávají meteorologové mezi pěti a jedním stupněm, odpolední maxima mezi čtyřmi a osmi stupni. Na Moravě a ve Slezsku půjde o interval osmi až dvanácti stupňů.

Zatažené počasí s deštěm bude pokračovat rovněž v pondělí. Teploty se budou znovu pohybovat mezi šesti a deseti stupni, ranní poklesnou na šest až dva stupně. V dalších dnech by mělo dojít k mírnému ochlazení, které by mohlo do hor vrátit sněžení.