Zatímco pondělní ráno bylo v nadcházejícím týdnu nejchladnější, den bude zcela jistě nejslunečnější. „Převládat bude jasno až polojasno a odpolední teploty vystoupí na 2 až 6 stupňů,“ řekla Novinkám Dagmar Honsová z Meteopressu.

„K večeru začne přibývat frontální oblačnost. Brázda nízkého tlaku během noci přinese srážky, které mohou být mrznoucí, smíšené a od 600 metrů sněhové. To se týká hlavně severozápadu území, Karlovarského, Ústeckého, Libereckého, částečně i Plzeňského kraje. Bude se tvořit ledovka,“ upozornila Honsová.

úterý už podle ní bude zataženo na celém území ČR. Ráno bude o poznání teplejší, minima spadnou na 2 až -2 stupně, odpolední nejvyšší hodnoty vystoupají na 2 až 6 stupňů.

Žádné dobré zprávy zatím nepřicházejí pro lyžaře a provozovatele sjezdovek. Na horách budou srážky od úterý smíšené.

Velká oblačnost až do pátku

Ve středu bude opět převážně zataženo s občasným mrholením. Teploty po ránu klesnou na 3 až -1 stupeň, odpoledne opět zaznamenáme maxima v rozmezí 2 až 6 stupňů.

„Zatímco pro laika se počasí až do konce pracovního týdne bude jevit jako neměnné, ve skutečnosti budeme jako na houpačce, nad Evropou se totiž střídá jedna brázda nízkého tlaku za druhou,“ podotkla Honsová.

Čtvrteční ráno přinese teploty mezi 2 až -2 stupni, odpoledne se pak oteplí na 3 až 7 stupňů. Stejné počasí a teploty budou panovat i v pátek.

Oblačnost by se měla protrhat o víkendu, kdy by zejména ve vyšších polohách mělo být polojasno až skoro jasno. Tam, kde zůstane inverzní oblačnost, vystoupí teploty jen do pěti stupňů, při vyjasnění až na 7 stupňů.