„Souprava se vrátila pro porouchaný vlak a následně by měla pokračovat ve směru do Kolína,” řekl Novinkám krátce před 17. hodinou mluvčí Českých drah Radek Joklík.

Cestující, z nichž někteří strávili na nádraží dvě hodiny, si stěžovali, že nedostali informace. „Je tu asi stovka lidí, nikdo nic nevysvětlil, neomluvil se. Někteří tu čekají hodinu a půl,” řekla Novinkám jedna z cestujících. Než se ve čtvrt na šest dočkala odjezdu vlaku, musela další půlhodinu počkat.

Mluvčí ČD uvedl, že průvodčí o problémech na trati cestující informoval. Informování ve stanicích spadá podle Joklíka pod Správu železniční dopravní cesty (SŽDC). Její mluvčí Jakub Ptačinský uvedl, že podle jeho informací měli být cestující informováni jak staničním rozhlasem, tak na vývěskách, kde bylo uvedeno zpoždění.

Omluva nezazněla

Podle redaktorky Novinek, kterou v Čelákovicích na nádraží také vlak vysadil, personál žádnou informaci o tom, proč druhý vlak zastavuje, nedal. „Prostě řekli, že máme vystoupit, jak dlouho budeme čekat, se nikdo nedozvěděl,” popsala.

Informace, kdy vlak směrem na Kolín přijede, se cestující dozvěděli asi po dvaceti minutách čekání na malém nádraží. „Na vývěsce celou dobu viselo, že zpoždění je 20 minut, ač se čekalo mnohem déle. Za celou tu dobu nezaznělo od nikoho jediné slovo omluvy,” doplnila.

Po dvou hodinách byla trať opět průjezdná a souprava, která místo odvozu cestujících táhla poškozenou jednotku, se vrátila, pasažéry zase naložila a odjela. Mezitím už ale většina z nich nádraží opustila jiným způsobem.