Českou republiku bude od pondělí do středy ovlivňovat oblast vysokého tlaku vzduchu, která zajistí až do poloviny týdne jasnou nebo polojasnou oblohu. Díky teplejšímu vzduchu od jihozápadu nebude v těchto dnech panovat mráz, předpověď pro ně shodně slibuje odpolední maxima od 1 do 5 stupňů.

Rozdíly v jednotlivých oblastech mohou nastat v závislosti na nízké inverzní oblačnosti. Ta postihne především nížiny, v průběhu dne se ale bude inverze rozpouštět. „Převládat by ovšem měly slunečné dny,“ shrnula Honsová.

Mrazivá mohou být rána, v úterý můžeme ojediněle naměřit –1 až –5, ve středu 1 až –3 stupně.

V sobotu vydatné sněžení

Ve čtvrtek se nad Českou republiku přesune brázda nízkého tlaku vzduchu, která s sebou přinese oblačnost a srážky. Ty budou po oba dva závěrečné dny pracovního týdne v nížinách smíšené, od 400 metrů sněhové. V maximech naměříme opět 1 až 5 stupňů.

Vydatně by ale mělo sněžit v sobotu, a to i v nížinách. Zároveň se ochladí na –2 až 2 stupně. V neděli se obloha opět projasní a bude mrazivo. Na sněhové pokrývce může teplota klesnout až na –8 stupňů, na horách to může být ještě o dva stupně níž. „Takže sníh, který v sobotu napadne, by měl zůstat,“ uzavřela Honsová.